Jak na kruhy pod očima doma

👁️‍🗨️ 519 x přečteno

Asi se někdy ptáte, jak na kruhy pod očima doma, co za tím je a co pomůže? Z duše se vždy ráno děsím pohledu do zrcadla. V duchu si říkám: „snad se přes noc neobjeví nějaký ten pupínek“, „snad nebudu mít červenou pleť“. Ani jedno z toho mne však netrápí tak často, jako kruhy pod očima. Ty nás totiž dělají vizuálně unavenými, méně atraktivními, zkrátka jako by za nás říkaly, tady není něco v pořádku. A tento dojem určitě nechceme na venek vzbuzovat. Proto jsem se rozhodla s kruhy pod očima bojovat.

Níže uvádím své zkušenosti a rady, jak na kruhy pod očima doma.

jak na kruhy pod očima doma
jak na kruhy pod očima doma – blogeo.cz

Kruhy pod očima a nedostatek železa

Jednou z nejčastějších příčin kruhů pod očima je nedostatek jednoho ze stopových prvků – železa. Podle světové zdravotnické organizace trpí nedostatkem železa 30% populace. Kromě kruhů pod očima se projevuje také únavou, sušší pokožkou a bledší pletí. Zkrátka v obličeji jsme takoví mdlí, bez šťávy a barvy. Doplněním hladiny železa v krvi tak můžeme problémům se vznikem kruhů pod očima předcházet.
Za sebe mohu doporučit raději doplňovat železo ve stravě, nikoliv tabletami, i když samozřejmě na trhu je v tomto ohledu velký výběr.

Obecně se dá říci, že čím červenější, nebo až do fialova přecházející barvu potravina má, tím více železa obsahuje. Mezi potraviny bohaté na železo patří červené ovoce (třešně, jahody, maliny, rybíz…), luštěniny, rozinky, červená řepa, zelí, červené maso, játra, avokádo či různé druhy oříšků. Ale pozor, není to jen o konzumaci těchto potravin, ale také například o tom, co k jídlu pijeme. Káva či čaj snižují schopnost absorbovat železo a i když tak zkonzumujeme třeba k obědu jako přílohu misku červené řepy, ale zároveň si dáme po obědě kávu, moc železa nám v těle nepřibude.

Naopak jsou vhodné nápoje s vitamínem C, který absorpci železa podporuje. Jen pozor na to, že ani s železem se to nemá přehánět a měli bychom jej doplňovat ve zvýšeném množství hlavně v období, kdy jej tělo potřebuje (viz výše zmiňované stavy).

kruhy pod očima doma
jak na kruhy pod očima doma

Brambory na kruhy pod očima

Naši předkové využívali na kruhy pod očima doma brambory. Brambory byly vždy po ruce, byly levné a hlavně účinné. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že šťáva z brambor skutečně funguje a je takovou rychlou záchranou na kruhy pod očima. Proč tomu tak je? Brambory totiž obsahují látky, které regenerují sliznice, mají hojivé a antioxidační účinky.

Je třeba využívat šťávu ze syrových brambor. Ta obsahuje velké množství bílkovin, aminokyselin, velké množství vitamínu, ale i stopové prvky jako hořčík, železo, vápník, zinek a měď. Takže pokud přemýšlíte, jak na kruhy pod očima doma, pak v první řadě vyzkoušejte obyčejnou bramboru.

Ta pomůže také proti zarudnutí očí. Můžete pod oči naskládat rozkrájené plátky brambory, ale lepší je brambory rozmačkat a snažit se tam nanést přímo šťávu, případně ji smíchat s medem, aby lépe na pokožce držela. Obvykle stačí nechat působit 10 minut a výsledky by měly být vidět.

Hojněji využívanější než brambora je okurka, ta však nemá takový obsah aktivních látek, takže různé okurkové masky vyžadují delší čas než přinesou výsledky.

jak na kruhy pod očima doma které látky vám chybí

Co na kruhy pod očima dm

Mám-li něco poradit z komerčních produktů, pak nejjednodušším způsobem, jak na kruhy pod očima doma, nebo jak je rychle zamaskovat, je korektor na tyto kruhy. Já používám ten z drogerie DM (Alverde Naturkosmetik korektor). Stojí pár korun a svou práci odvede dobře. Pokud tak zrovna nemáte čas na přípravu masky, nebo zkrátka nestíháte, je tento veganský korektor s bambuckým máslem skvělým pomocníkem.

Z ověřené kosmetiky pak doporučuji oční krém od značky No Cosmetics. Kosmetika, která možná není tolik známá, ale dokáže odstranit kruhy pod očima při pravidelném používání. Pokud máte rádi komfort a spolehlivost, pak pro Vás bude uvedený krém ideálním řešením, jak na kruhy pod očima doma.

Mohlo by vás také zajímat:

⏩ Vrásky kolem očí

Jak se Vám článek líbil?

Vyberte počet hvězdiček (5*=maximum)

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasů: 3

Zatím nehodnoceno :( Podpořte autora Vaším hodnocením.

Michaela Veselá

Michaela Veselá

Ahoj, mé jméno je Míša a pracuji jako kosmetička. Kosmetika a vše související s krásou a aktivním životním stylem je nejen mou profesí, ale i hoby. Speciálně jsem nadšenec do přírodní a dekorativní kosmetiky. Jsem vždy moc ráda, když mé zkušenosti a rady pomáhají lidem k atraktivnějšímu vzhledu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.