Jak na svědění hlavy

👁️‍🗨️ 3.6 K x přečteno

Škrábe Vás často hlava? Hledáte řešení, jak na svědění hlavy? O příčinách svědění pokožky hlavy a svých zkušenostech s tímto problémem jsem psal v minulém článku svědění pokožky hlavy. Nyní Vám povím více o tom, co s tímto svěděním dělat, co pomáhá a kde hledat účinné řešení.

jak na svědění hlavy

svědění hlavy bylinky

Bez ohledu na to, kde se nachází zdroj svědění hlavy, je dobré zahájit bylinné kúry, které pomohou zregenerovat pokožku hlavy a dostat ji do optimálního, tedy zdravého stavu. Svědění hlavy totiž není nic jiného, než projev organismu, který nám tímto způsobem dává najevo, že je zde něco špatně a že se máme na tuto oblast svého těla zaměřit.

Máta ⭐⭐⭐⭐⭐

Máta je pro mne odpovědí číslo jedna na otázku, jak na svědění hlavy. Nejen že dokáže zklidnit pokožku a zregenerovat ji, navíc umí i „opravit“ škody napáchané používáním chemie (šampóny, mýdla, barvy na vlasy atd.).

Kopřiva ⭐⭐⭐⭐

Čerstvé kopřivy je poměrně snadné sehnat a jejich odvar má mnohočetné využití. Jedním z nich je působení na vlasovou pokožku. Kopřivy totiž umí uzdravit a posílit pokožku hlavy natolik (skvělá je také proti lupům), že je posléze odolnější vůči bakteriím a vnějším vlivům, které vedou ke zhoršování problému se svěděním hlavy.

Smetanka lékařská (pampeliška) ⭐⭐⭐⭐

Používá se pro svoje léčivé účinky. Dokáže komplexně uzdravit pokožku hlavy a pomoci od suchosti. A pamatujme, zdravá pokožka nesvědí.

svědění hlavy bylinky pampeliška

svědění hlavy ocet

Pokud by se mě někdo zeptal, jak na svědění hlavy, čím bych doporučoval začít, pak určitě odpovím, že octem. Ocet je takovým prvním pomocníkem při svědění hlavy. Můžete použít jak ten klasický, co má každá dobrá hospodyňka po ruce ve své kuchyni, tak i jablečný octem.

Ocet obecně působí tak, že vyrovnává pH pokožky. Nerovnováha pH je totiž úplně tou nejzásadnější příčinou, proč nás svědí hlava. Vliv na pH pokožky hlavy má celá řada věcí, počínaje používáním kosmetiky, šampónů, přes prostředí, ve kterém se pohybuje, až po náš celkový životní styl a životosprávu.

Kyselina octová je látkou, která kromě pozitivního vlivu na pH působí také antibakteriálně. Ocet používáme vždy zředěný vodou, nikoliv koncentrovaný a to 1-2x týdně. Octový roztok se snažíme aplikovat tak, že jej krouživými pohyby vmasírováváme do pokožky.

jak na svědění hlavy ocet

svědění hlavy babské rady

✔️ Med

Med patří odpradávna mezi skvělé antimikrobiální přírodní pomocníky. Zvládne řadu běžných druhů bakterií, mykóz a kvasinkových infekcí. Jeho léčebné účinky jsou známy mnoho staletí a proto jeho používání proti svědění hlavy mohu jen doporučit.

Med se rozpustí v teplé vodě a tento roztok se posléze vmasírovává do pokožky. Snažíme se roztok udělat hodně nasycený, aby nám šlo med dobře aplikovat. Nabere roztok na konečny prstů a krouživými pohyby vmasírováváme do pokožky. Jakmile máme pokrytou celou pokožku, hlavu zabalíme do ručníku a necháme med působit po dobu 2 – 3 hodin. Do ručníku ji balíme proto, aby se účinné látky rychle neodpařovaly a zůstávali na pokožce hlavy. Teprve poté hlavu opláchneme.

✔️ Olivový olej

Pokud používáte šampón, nakapejte do něj několik kapek olivového oleje a dobře protřepejte. Olivový olej má schopnost vyčistit pokožku hlavy a také působí proti vysychání kůže. Olej jde používat i samostatně. Opět formou vmasírování do pokožky hlavy a ponechání několik hodin působit.

Chcete-li vědět, jaké další babské rady na svědění hlavy jsou dále využívané, pak se často setkáváme i s používáním citrónové kůry, prášku do pečiva či vaječných žloutků. Tyto metody nemám ale osobně odzkoušené, takže nemohu jejich přínos proti svědění hlavy potvrdit.

jak na svědění hlavy sprchování

jak na svědění hlavy – co dále pomůže

Kromě bylinek a doporučení proti svědění hlavy je v každém případě omezit jakékoliv zvyšování teploty na hlavě. Například nošení čepice, časté mytí horkou vodou, nejrůznější vlasové úpravy využívající právě horko (styling, fénování apod.). Obecně totiž naše tělo reaguje na zvýšení teploty termoregulačně, tedy pocením. To je sice přirozená reakce, ale pokud nás trápí svědění hlavy, pak tento pot situaci bude jen zhoršovat. Je to proto, že je potravou pro zde se vyskytující bakterie, které se tak množí a způsobují nám doslova svědivé peklo. Moje rada tedy zní, snažme se vyhnout horku, používejme bylinky, ocet a naše problémy po čase samy od sebe zmizí.

A pokud máte radši nějaké hotové produkty, tak třeba vyzkoušejte:

SweatStop emulze proti svědění

sweatstop emulze proti svědění kůže a podráždění

 

 

 

 

 

Jak se Vám článek líbil?

Vyberte počet hvězdiček (5*=maximum)

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasů: 26

Zatím nehodnoceno :( Podpořte autora Vaším hodnocením.

Petr Štefanský

Petr Štefanský

Jmenuji se Petr a od dob svých studií jsem se potýkal s nejrůznějšími zdravotními problémy. Tato kapitola života ve mě zanechala řadu poznatků a zkušeností, o které bych se s Vámi rád podělil. Některé nepříjemnosti se mi podařilo vyřešit, jiné ještě stále řeším. Zajímají mě nové metody, ale i ty staré a osvědčené po generace. Mým životním mottem je: "každý den máš možnost něco zlepšit"

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.