Jak si oholit nohy

👁️‍🗨️ 5.6 K x přečteno

Jak si oholit nohy? Mám si oholit nohy, nebo nemám?

Zdánlivě banální otázky, které ale mohou nejednomu muži nadělat spoustu vrásek. Zatímco zarostlá tvář plná vousů nebo bradka, jsou v kurzu a jsou brány jako znaky mužnosti a sex-appealu (nebo po česku sexepílu), u nohou je situace jiná.  Více než polovina žen totiž preferuje u svých protějšků hladké a oholené nohy. A to se netýká jen té náctileté generace, ale i třicátníků a čtyřicátníků.

Chceme-li být zkrátka IN, nezbývá než nohy holit. Jakmile se jednou rozhodneme, není cesty zpět. Na druhou stranu tato cesta skýtá řadu benefitů. Ať již s holením nohou začínáme, nebo jen hledáme rady pro zefektivnění holícího procesu, jsme tu správně. V následujících řádcích Vám řekneme, na co při holení dbát, kde se dělají nejčastější chyby a jak zajistit, co nejdelší pocit hladkých nohou.

jak si oholit nohy depilace

Umíte si správně holit nohy?

Moderní a úspěšní muži již vědí, že:

 • Holení nohou vůbec nemusí bolet
 • Holení nohou není složité
 • Nohy není třeba holit pořád
 • Holením se nestávají chloupky hustšími
 • Mužské chloupky vyžadují jiný přístup než ty ženské
 • Správně oholené nohy neškrábou

Při správném postupu tyto skutečnosti platí na 100%. Není proto nutné mít z holení nohou nějaký respekt nebo strach. Právě naopak, v dnešní době již holení nohou nepředstavuje utrpení, jako zažívali ještě naši předkové.Mám si spíše oholit nohy žiletkou, depilovat je krémem nebo navoskovat?

Představíme si 2 základní postupy, jak získat za pár minut hladké nohy. První postup pro holení nohou strojkem a žiletkou, druhý pak s použitím depilačního krému. Třetí nejběžnější metodou je voskování. S metodou pomocí vosku však nemám osobně dobrou zkušenost, ať již z pohledu časového, tak i bolestivosti, proto tuto metodu nebudu podrobněji popisovat, spíše ji radím velice zkušených uživatelům.

jak si oholit nohy rychle

Holení nohou

Výhodou holení je to, že se jedná o nejrychlejší, nejjednodušší a cenově nejlevnější metodu. Nevýhodou je zejména to, že oholení nevydrží zrovna dlouho a u citlivějších druhů pokožky může být holení doprovázeno svěděním, pálením nebo červenáním pokožky, což je dost nepříjemné. Sice jsme chlapi a něco vydržíme, ale přeci jen, není to úplně nutné. Pojďme si projít holení krok za krokem. Tento postup nám pomůže eliminovat negativní efekty holení. Po projití tohoto postupu už budeme vědět, jak si oholit nohy.

 1. Oholte nejprve nejdelší chloupky na nohou
  Pokud si nohy holíte poprvé a máte je hodně chlupaté, je dobré nejprve delší a drsnější chloupky zastřihnout zastřihovačem, nebo elektrickým strojkem se zastřihovačem.Tento krok pomůže dalšímu holení.
 2. Vždy používejte jen čisté a ostré žiletky
  Je úplně jedno, jak drahý strojek máte. Před holením nohou se vždy ujistěte, že jsou břity čisté a ostré.
 3. Vlhké nohy se lépe holí
  Je obecně prokázáno, že vlhké nohy se lépe holí. Po navlhčení je totiž pokožka vláčnější a snáze je možné odstranit chloupky. Proto je nejideálnějším časem na holení nohou doba po osprchování nebo koupeli.
 4. Vždy holte nohy proti směru růstu chloupků
  Na rozdíl od holení tváře je třeba holit nohy proti směru růstu chloupků. Začněte vždy u kotníků a holte nohy směrem od nich nahoru.
 5. Průběžně oplachujte žiletku
  Holicí strojek se začne po několika úderech zaplňovat vlasy, abyste ho občas opláchli pod vodou.
 6. Dočišťujte
  Podobně jako u holení tváře je třeba u nohou doholovat vynechaná místa. Je to z toho důvodu, abychom zabránili možnému zarůstání chloupků.
 7. Osušte nohy a hydratujte
  Po holení nohy osušte. Namáhanou pokožku nohou je dobré po holení preventivně ošetřit. Nejlépe hydratačním krémem (např. s kyselinou hyaluronovou), osvědčené je také tělové mléko nebo balzám.

Jak si oholit nohy strojkem, už tedy víme, Ale jak často nohy holit?
To samozřejmě závisí na osobních preferencích, pokud však budeme chtít nohy udržet hladké, pak je třeba počítat u tohoto způsobu depilace s intervalem 1x za 2 až 3 dny.

Extra tipy proti podráždění pokožky:

 • sloupnutí staré pokožky, použití peelingu či čistící kosmetiky před samotným holením pomůže snížit riziko svědění či zčervenání pokožky po holení;
 • holicí strojek mějte v suchém a dobře uzavíratelném obalu, zabráníte tak množení bakterií, které pak při holení mohou způsobovat kožní reakce;
 • holící tahy volte pomalejší a dlouhé

jak si oholit nohy mužiDepilace nohou depilačním krémem

Pokud se rozhodneme oholit nohy depilačním krémem, bude to sice dražší, než obyčejným strojkem, za to efektivnější a pohodlnější. Jak taková depilace běžně probíhá?

 • Zatímco u klasického holení je lepší, když je kůže nohou vlhká, u depilačního krému je to naopak. Aby mohl krém dobře účinkovat, je ideální mít pokožku nohou osušenou. Zároveň je třeba krém aplikovat na čistou a nepodrážděnou pokožku, což opět souvisí s tím, aby krém mohl dobře rozvinout své účinky. A efekt po oholení trval co nejdéle.
 • Pokud depilační krém používáme poprvé, je určitě vhodné provést test snášenlivosti. Složení depilačních krémů se totiž značně liší a ne všechny nám mohou vyhovovat. Test snášenlivosti se obvykle provádí tak, že krém naneseme na malou část pokožky a necháme 2-3 minuty působit. Pokud při jeho působení nemáme žádné nepříjemné pocity a po odstranění krému není pokožka podrážděná, ani nečervená, pak je vše v pořádku a můžeme depilační krém aplikovat na celé nohy.
 • Naneseme krém na nohy. Nanášíme jej tak, že se snažíme pokrýt kompletně místa, která chceme oholit. Dbáme především na to, abychom pokryli krémem všechny chloupky a po celé jejich délce.
 • Krém necháme působit dle doby uvedené na výrobku. Tato doba se pohybuje obvykle v nějakém minutovém rozmezí (např. 5-10 minut). Je to z toho důvodu, že se liší typ pokožky i síla chloupků. Proto je třeba krém na malé ploše po uplynutí popsané doby odstranit a vyzkoušet, zda již jdou chloupky snadno a bezbolestně odstranit. Pokud ano, můžeme oholit nohy komplet. V případě, že chloupky nejde ještě holit snadno, pak necháme krém ještě působit. Nikdy však nepřekračujeme dobu působení stanovenou výrobcem.
 • Po dokončení depilace smyjeme zbytky krému z nohou teplou vodu a nohy dobře osušíme. Depilace je hotova. Obvykle ani není nutné nohy dále potírat nějakým krémem, protože kvalitnější depilační krémy v sobě obsahují hydratační látky a látky pečující o pokožku.

štítky: Jak si oholit nohy muži – Jak si oholit nohy depilace – Jak si oholit nohy strojkem


Výhody depilace nohou depilačním krémem oproti klasickému holení

 • Nohy zůstávají delší čas bez ochlupení, nemusí se tak holit tak často (+)
 • Nohy jsou po depilaci krémem znatelně hladší (+)
 • Depilační krém minimalizuje riziko podráždění, spálení, pořezání nebo červenání kůže (+)
 • Depilační krém pečuje o pokožku a hydratuje ji (+)
 • K depilaci postačí jen špachtle, nepotřebujete strojek (+)

Nevýhody depilace nohou depilačním krémem oproti klasickému holení

 • Depilace je dražší (-)
 • Depilační krém se musí nechat nějaký čas působit, trvá proto déle (-)
 • Látky v krému nemusí vyhovovat všem typům pokožky, musí se dělat test snášenlivosti (-)

štítky: Jak si oholit nohy depilační krém vs. holení Jak si oholit nohy na sucho


Jak si oholit nohy – Tip na nejlepší depilační strojek na nohy pro muže

 

Jak si oholit nohy – Tip na nejlepší depilační krém na nohy pro muže

 

Přeji Vám co nejvíce příjemných pocitů z krásných a moderně vypadajících nohou. Přízeň žen, přítelkyň, či jen vlastní dobrý pocit ze sebe sama Vám bude zaslouženou odměnou za tuto péči. Nyní už víte, jak si oholit nohy. Volba metody je na Vás, osobně doporučuji spíše depilační krém. Sice holení nohou touto metodou trvá o něco déle, na druhou stranu zanechává Vaši pokožku nohou jemnou, hladkou a bez chloupků po delší dobu, než je tomu při používání holícího strojku či žiletky.

Máte přečten článek Jak si oholit nohy?, pak by Vás mohlo také zajímat:

⏩ Reflexní terapie krok za krokem

Jak se Vám článek líbil?

Vyberte počet hvězdiček (5*=maximum)

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasů: 30

Zatím nehodnoceno :( Podpořte autora Vaším hodnocením.

Petr Štefanský

Petr Štefanský

Jmenuji se Petr a od dob svých studií jsem se potýkal s nejrůznějšími zdravotními problémy. Tato kapitola života ve mě zanechala řadu poznatků a zkušeností, o které bych se s Vámi rád podělil. Některé nepříjemnosti se mi podařilo vyřešit, jiné ještě stále řeším. Zajímají mě nové metody, ale i ty staré a osvědčené po generace. Mým životním mottem je: "každý den máš možnost něco zlepšit"

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.