Kompresor Scheppach Air Force 3 recenze

👁️‍🗨️ 1.3 K x přečteno

Kompresor Scheppach Air Force 3 recenze a zkušenosti

Nedávno mi odešel můj starý kompresor. A tak jsem se rozhodl koupit nový kompresor Scheppach Air Force 3, líbila se mi jeho cena a recenze, které jsem na něj četl. Podělím se s Vámi o moje vlastní zkušenosti a recenzi s tímto kompresorem, který mám doma. Jistě znáte ten stav, kdy je potřeba sem tam něco někde dofouknout a v takovém případě se může hodit lehce přenosný kompresor. Přesně to od něj totiž můžete očekávat.

Na začátku jsem váhal, zdali opravdu dofoukne např. kola od osobního automobilu, aby to nebyl jen nějaký slabší kompresor pro využití, jako je dofoukávání kol bicyklu či hracího míče, nebo nafukovacího lehátka. Mé obavy byly však rychle zažehnány, když jsem ani ne za pár minutek měl pneu od auta bez problémů nafouknuté podle představ.

Co očekávat od kompresoru Scheppach?

Kompresor není nijak těžký (cca 5 kg) a ve formě kufru je velmi praktický na skladování a přenášení. Jestliže tedy potřebujete dofouknout pneumatiky u motorky, auta, ale také míč, matraci, bicykl, kolečko či nafukovací člun, hravě to zvládne a to poměrně rychle. Kompresor Scheppach Air Force 3 má příkon 1100 W, součástí je také přívodní kabel se zapojením do zásuvky s napájenín 230 V, který je asi 5 metrů dlouhý.

Hravě jej tedy zapojí každý. Kompresor je bezolejový a nemá tlakový spínač. Součástí balení je velké množství nejrůznějších koncovek (celkem 9 koncovek), takže s kompresorem nafoukneme opravdu většinu předmětů. Tlaková hadice je dlouhá asi 3 metry a pistole má 1 manometr. Samotný manometr má hodně stupnic, ne pro každého to může být výhoda.

kompresor scheppach manometr

Ze začátku to bylo trošku matoucí, ale za chvíli jsem si na to zvykl. Velikost manometru je poměrně malá, takže i když se sním dá měřit, na úplné a přesné měření např. u pneumatik auta, doporučuji ještě raději ručně na závěr znovu přeměřit, abyste měli v pneumatikách opravdu přesný tlak.

Všechna tato příslušenství jsou uvnitř kompresoru Scheppach Air Force 3, takže jsou vždy po ruce. A ocenit mohu i dobře řešené madlo celého kompresoru, díky němuž se kompresor dobře přenáší. Přívodní elektrický kabel lze smotat a ukrýt dovnitř přístroje, kde je na to vyhrazený prostor. To je chytře zamýšleno, ale po praktické stránce tam moc místa není, takže smotání elektrického kabelu musíte udělat opravdu precizně, jinak s tím budete trochu bojovat jako já.

Ale vždy kabel můžete přivázat např. provázkem nebo drátkem k madlu, jak jsem to nakonec vyřešil já, protože jsem nechtěl kabel moc ohýbat. Kompresor Scheppach Air Force 3 je vybaven nejmodernějším motorem s bezolejovou technologií, takže se o nic nemusíte starat, což je určitě výhoda, kterou já osobně velmi vítám.

kompresor scheppach

Odpadají tak starosti s kontrolou oleje, jeho doplňováním či výměnou. I když se u přístroje píše, že dosahuje maximálního tlaku 8 barů, pocitově se mi zdá, že reálně to je spíše něco kolem 6 barů, i tak je to pořád slušné na tento malý a nenápadný kufřík, kterým hravě dofouknete např. pneumatiky u osobního automobilu opravdu za pár minut. A zvládne dofouknout třeba i kolo od traktoru, i když zde už opravdu počítejte s delší dobou pro potřebné dofouknutí. To už je trošku jiná liga :)

Kompresor je o trošku hlučnější než ten můj starý, ale pocitově mi to nijak nevadilo. Zkrátka když potřebujete něco dofouknout, počítáte s tím, že to trošku hluku vyprodukuje. Celkově hodnotím kompresor Scheppach Air Force 3 pozitivně a jsem s jeho koupí spokojen.

kompresor scheppach air force 3 hluk

Splňuje přesně to, co jsem od něj očekával a hodí se k práci kolem baráku či kolem auta na dofouknutí pneumatik na potřebný tlak. Jezdit na benzínku dofouknout kola už tedy opravdu není nutné. Jedná se o kvalitní kompresor za velmi slušnou cenu.

Technické údaje: kompresor Scheppach Air Force 3

Druh kompresoru: bezolejový
Napájení: 230 V/1 f
Příkon (W): 1100
Max. nasávané množství (l/min): 180
Maximální tlak (bar): 8
Manometr: 1
Tlakový spínač: NE

Bezolejový kompresor Scheppach AIR FORCE
Motor: 230 V/50 Hz
Příkon: 1 100 W / 1,5 PS
Maximální tlak: 8 bar
Sací výkon: 180 l/min.
Přívodní šňůra: 5 m
Tlaková hadice: 3 m

Hmotnost (kg): 5.500
Výška (cm): 50.00
Šířka (cm): 20.00
Hloubka (cm): 40.00
EAN: 4046664042785
Záruční doba: 24 měsíců

Kde kompresor Scheppach Air Force 3 koupit? Vyberte si dle libosti:

 

 

Máte vyšší požadavky na kompresor Scheppach Air Force 3? Vybírejte také z nejprodávanějších na heuréce:

 

Mohlo by Vás také zajímat:

⏩ 10 pomocníků v domácnosti

Nejlepší domácí pekárna

Jak se Vám článek líbil?

Vyberte počet hvězdiček (5*=maximum)

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasů: 13

Zatím nehodnoceno :( Podpořte autora Vaším hodnocením.

Petr Štefanský

Petr Štefanský

Jmenuji se Petr a od dob svých studií jsem se potýkal s nejrůznějšími zdravotními problémy. Tato kapitola života ve mě zanechala řadu poznatků a zkušeností, o které bych se s Vámi rád podělil. Některé nepříjemnosti se mi podařilo vyřešit, jiné ještě stále řeším. Zajímají mě nové metody, ale i ty staré a osvědčené po generace. Mým životním mottem je: "každý den máš možnost něco zlepšit"