Nejlepší domácí maska na obličej. Připraveno za pár minut.

👁️‍🗨️ 2.9 K x přečteno

Prozradím Vám recept na nejlepší pleťovou masku, kterou si můžete připravit v pohodlí domova. Za pár korun tak získáte výborný způsob, jako oživit a omladit Vaši pleť.

Tento recept je velice jednoduchý a domácí maska na obličej je hotová skutečně za pár minut. Navíc všechny přísady bývají dostupné prakticky v každé domácnosti a pokud by Vám snad něco chybělo, pak je najdete v každém normálním obchodě s potravinami. Výsledkem bude kvalitní maska, která Vám pomůže se zbavit řady vrásek v obličeji, ale také Váš obličej rozjasní a provoní.

nejlepší domácí maska na obličej
nejlepší domácí maska na obličej

Pokud jste si již v minulosti nějakou masku doma připravovali, určitě víte, že ani zdaleka každá domací maska na obličej na vrásky zabírá, často se stává, že spíše jen dočasně pokožku napne. Kvalitnější masky dokáží vyplnit jemné prohlubně a linky v pleti. Tento hydratační efekt je důležitý, také není žádným tajemstvím, že většina kosmetických produktů určených proti stárnutí pleti je založena právě na hydratačním efektu.

Každopádně jsou masky, které dokáží dovést tento efekt k dokonalosti. Vyzkoušela jsem řadu masek a ta, o které budu mluvit za chvíli, mi z pohledu právě toho rozjasnění a omlazení vyšla nejlépe. Je to pro mne osobně zkrátka ta nejúžasnější a nejlepší domácí maska na obličej.

nejlepší domácí maska na obličej
nejlepší domácí maska na obličej – bílý jogurt

Co budeme na domácí masku potřebovat?

   1/2 zralého banánu
    2-3 polévkové lžíce bílého jogurtu
    1 lžička medu

domácí maska na obličej – banány

Banány představují ovoce bohaté na živiny prospěšné pro pokožku. Jejich hlavní funkcí je výživa pleti. Dodává do pleti stopové prvky a vitamíny jako draslík, vitamín C, železo a vápník. Navíc mají schopnost vypínat pleť, což se nám v rámci masky velice hodí a tuto vlastnost hodně využijeme.

Dalším důležitým prvkem je kyselina mléčná. Asi nejlépe si mi osvědčila forma bílého jogurtu bez přidaných barviv kvůli jeho konzistenci. Kyselina mléčná působí na pleť jako jakýsi peeling. Tedy dokáže svým působením spustit odlupování vnější vrstvy pokožky, její vyčištění od mrtvých kožních buněk a nečistot.

Poslední složkou je med. Med působí jako skvělé hydratační médium, tedy látka, která dokáže vypnout pokožku a působit směrem k regeneraci pleti. Navíc med je vynikající i na problematickou pleť, není žádným tajemstvím, že se v dobách minulých používal také proti akné a pro zklidnění pokožky (více v článku Akné na zádech).

domácí maska na obličej banány
nejlepší domácí maska na obličej – banány

 

Domácí maska na obličej: postup přípravy

1) Vezmeme obyčejnou kuchyňskou misku (keramickou nebo plastovou). V misce rozmačkáme banán, přidáme jogurt a med. Vše dokonale promícháme.
2) Po spojení všech přísad můžeme masku rovnou nanášet. Masku nanášíme na umytou a čistou pleť.
3) Masku necháme působit asi 18 – 20 minut. Poté ji smyjeme z obličeje teplou vodou.
Pokud jsme masku odstranili, dokončíme „obřad“ omytím obličeje studenou vodou. Je to proto, že maska otevírá póry a po dokončení je dobré je uvést zpět do normálního stavu.

domácí maska na obličej med
domácí maska na obličej – med

Jaké mohu očekávat výsledky?

Popsaná domácí maska na obličej dokáže nejen rozjasnit a vyčistit pleť, ale hlavně působí proti jemným linkám a vráskám. Maska krásně voní a její používání je naprosto pohodlné a bezbolestné.

Pokud máte hodně hlubších vrásek, je možné efekt masky ještě podpořit tím, že ji po nanesení přikryjete namočeným ručníkem. Ten namočte v teplé vodě. Kombinace páry, vlhka a tepla pomohou masce lépe proniknout i do hlubších vrstev pokožky a tedy pomoci i s hlubšími vrásky.

 

TIP na kosmetickou masku na obličej

Kromě této báječné masky, kterou určitě doporučuji zkusit každé dámě, ale i pánovi, kteří mají chuť něco udělat pro svůj zevnějšek, pro lepší pocit ze sebe sama a svého vzhledu, je dobré čas od času využít i nějakou tu kosmetickou masku na obličej. Zvláště v momentech, kdy je naše pleť extrémně namáhaná, nebo jsme zkrátka jen na péči o ni neměli nějaký čas tolik prostoru. V takovém případě domácí maska na obličej nemusí sama vše zvládnout a je dobré sáhnout po intenzivní masce a poté pokračovat v klasické domácí péči.

Z kupovaných masek mám nejraději Domácí masku SPA TODAY od No Cosmetics. Jde o velice intenzivní masku, která dokáže zrevitalizovat strukturu pleti. Osobně mne překvapilo, jak se maska dokáže vstřebat do pleti. Je to trochu něco jiného, než jakákoliv domácí maska na obličej, ale jsem přesvědčena o tom, že jako doplněk tzv. „čas od času“ je potřeba i takovýto booster. Maska pleť opravdu nakopne, dodá jí svěžest. Na omak je pleť po použití masky hladká a jemná.

Další doporučené články:

⏩ Vrásky kolem očí

Jak se Vám článek líbil?

Vyberte počet hvězdiček (5*=maximum)

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasů: 8

Zatím nehodnoceno :( Podpořte autora Vaším hodnocením.

Michaela Veselá

Michaela Veselá

Ahoj, mé jméno je Míša a pracuji jako kosmetička. Kosmetika a vše související s krásou a aktivním životním stylem je nejen mou profesí, ale i hoby. Speciálně jsem nadšenec do přírodní a dekorativní kosmetiky. Jsem vždy moc ráda, když mé zkušenosti a rady pomáhají lidem k atraktivnějšímu vzhledu.