O čem vypovídají naše uši

👁️‍🗨️ 256 x přečteno

Má uši jako radary. Asi tím nechtělo rčení přímo říci, že jsou tak velké a tak odstávající, ale to, že zachytí sebemenší zvuk. Pokud chceme tedy něco utajit před dotyčným jedincem, je lépe se vyvarovat mluvení, neboť i sebemenší šepot je schopen svými sluchovými orgány zachytit.  Ona ta přílišná citlivost uší může být mnohdy svízel a přinášet jedinci útrapy.  Zkrátka a dobře, člověk nemusí slyšet všechno, zvláště pak když se z toho dělají ukvapené závěry. Můžeme se ledacos domnívat, ale slyšet to, to už je nezvratné. Nechme tedy radary radarům a naším uším klid a mír. Já se teď přenesu k tvaru uší.

o čem vypovídají naše uši

Pojďme si říci, co nám tvar uší dokáže prozradit o člověku. Špičaté uši naznačují o dotyčném, že má spoustu nepříjemných vlastností, spojených s nedostatkem citu a soucitu. Není na tom o mnoho lépe, pokud se týká spolehlivosti a důvěry. Sice může vyzařovat jistý druh šarmu, ale zároveň jsou to uši šizunka.

Komu sluší, velké uši? Sice velké uši nemusí působit zrovna líbivě, ale dle východních kultur jsou známkou pevného zdraví, pevné konstituce.  Navíc prý velké uši jsou výrazem pro přemýšlivce, který jedná s rozmyslem.

A jejich protipólem jsou malé uši. Ti se snoubí spíše s intuicí a spoléhání se na vlastní já.  Hodně dají na své podvědomí a podle něho se často i rozhodují. 

Pak následuje škála uší dlouhých a širokých. Šířka ucha (čím širší tím lepší) nám zase ukazuje na člověka zručného, praktického, který si dovede poradit v každé situaci a disponuje  převahou kutilských koníčků. No a v tomto případě se nabízí odpověď pro dlouhé ucho, které se snoubí s nešikovností, nepraktičností. Nicméně i tito lidé mají kladné vlastnosti, protože se dokáží vcítit do chování a jednání druhých a tím si je získat na svou stranu.

Součástí každého ucha je jeho lalůček.  Čím je větší, tím více ukazuje na člověka se silnou vůli a svobodným myšlením, trvající na svém. Tito lidé si dělají věci po svém, rádi utrácí a dělají si radost bez ohledu na ostatní.  Čím jsou tedy naše lalůčky menší, tím vlastnosti právě vyjmenované se zmenšují až po úplného šetřílka, který si tzv. pro korunu nechá koleno vrtat.

Může se stát, že lalůček nějak chybí, protože ucho jakoby přiléhalo těsně k hlavě. Tady pozor! Může se jednat o lidi, kteří ledakoho k tělu nepřipustí, jsou chladně rezervovaní, ač se jim nedá upřít organizační talent a snaha ovlivňovat ostatní.

Uši jsou součástí naší tváře, někdy je ani příliš nevnímáme, někdy k nim ale máme patřičné výhrady. Zvláště pak když nám odstávají od hlavy. Odstávající uši přitahují nejen pohledy ostatních, ale vytváří v člověku jistý druh komplexů.  Tyto komplexy jsou častější v mládí než v pokročilém věku. Odstáté ucho je totiž záležitostí estetickou, nikoliv funkční.  Vzhled našeho boltce může sebou přinášet i nepříjemné slovní narážky, omezení při výběru střihu vlasů, zvláště pak v těch případech, kdy existuje asymetrie a jedná se pouze o jednostranný problém.  Jedno ucho je v pořádku, druhé odstávající. Postihuje muže i ženy stejně. Dívky to často skrývají pod dlouhými vlasy.  Později to někdo řeší plastickou operací, někdo si zvykne a někdo si z toho udělá přednost. Já jsem například toho názoru, že každý z nás je originál. A originál má tím větší hodnotu, když má nějaký ten kaz na kráse. Už totiž nejsem mladé „ucho“. 

Řídím se slovenským příslovím:

„Múdré ucho nedbá na reči hlúpých ľudí“ 

Jak se Vám článek líbil?

Vyberte počet hvězdiček (5*=maximum)

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasů: 1

Zatím nehodnoceno :( Podpořte autora Vaším hodnocením.

Miluška Molíková

Miluška Molíková

Jsem aktivní důchodkyně, věk mi ale raději nehádejte 😀. Ráda se zamýšlím nad obyčejnými věcmi, nad tím, jaké to bylo dřív a jaké je to nyní. A když se o své myšlenky mohu podělit, je to přesně to, co mne naplňuje. Budu ráda, když vás moje řádky inspirují, potěší nebo přivedou k zamyšlení. Mým cílem je psát nenáročně a pohodově, zkrátka ke kafíčku ☕. Posuďte sami...