Očekávání

Očekávání

V životě nás stále  doprovází jistý druh očekávání. Jsou očekávání krátkodobá, ale i dlouhodobá.  Očekávání jde ruku v ruce s naším přáním a je to jistý druh životní cesty, která nás spojuje  každý den.

očekávání

Očekáváme, že získáme zaměstnání, které nás bude bavit, že naše potomky vychováme správně, že se nám podaří nasměrovat je na správnou cestu v podobě volby školy, že oni dokončí řádně vzdělání, stanou se z nich zodpovědní lidé. Očekáváme, že se nám jakékoliv naše snažení vrátí v podobě zpětné vazby – děti si nás budou vážit za to, co jsme pro ně udělali. Očekáváme, že náš vyvolený partner bude pro nás oporou v dobách zlých a těžkých, očekáváme, že budeme ctěni, milováni.

Očekáváme, že si v zaměstnání všimnou naší odvedené práce. Očekáváme, že vstřícnost bude oplácená vstřícností, pomoc pomocí, uznalost uznalostí, dobrota dobrotou.

Do každého nového týdne vstupujeme se spoustou očekávání

Očekáváme zprávu, dopis, mail, návštěvu, oslavu, dárek, dokončení pracovního úkolu….. Musíme se však smířit i s tím, že povětšina z nich nebude nikdy naplněna. Prostě někdy jsou věci takové, jaké být musejí a jednoduše takové i jsou.

Nikdo nám předem neřekne, jak naše očekávání dopadne a jestli je doopravdy naše očekávání to dobré.  Očekávání se stává domněnkou, že nastanou určité události. Někdy je to vlastní past, do které jsme se chytli, zvláště pak v případech, kdy naše očekávání nemá reálný podklad a spadá spíše do říše iluzorních představ.

Nebojme se tedy vykročit ze stínů očekávání a předpokladů. Štěstí bývá  často výsledkem náhody a neočekávaného. Úžasné věci se stávají, když je nejméně očekáváme. Jak z té šlamastyky ven? Mít svá očekávání anebo je lepší je utlumovat? Volím střední cestu – očekávání jsou kořením života, jeho hnacím motorem, bez očekávání jsme jen prázdné loutky na šachovnici života. Ale přijímejme dosažené výsledky střízlivě, bez pesimistických nálad a deprimujících závěrů. Vždyť za rohem čeká další možná varianta a ta může být mnohem lepší, než ta naše očekávaná.

Čekejme na to, na co čekat má význam, co má svá opodstatnění a selektujme negativa s nadhledem  a šarmem sobě vlastním.

Vždyť „když nejde o život, nejde o nic“.

Mít své ambice , plány a očekávání není vůbec špatné, naopak, jen to chce najít správnou,  zdravou míru.

Citát od Stephenie Meyer:

„Když vám život nabízí sen naprosto za hranicemi vašich největších očekávání, není rozumné truchlit, když nadejde jeho konec.“

Jak se Vám článek líbil?

Vyberte počet hvězdiček (5*=maximum)

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím nehodnoceno :( Podpořte autora Vaším hodnocením.

Miluška Molíková

Miluška Molíková

Jsem aktivní důchodkyně, věk mi ale raději nehádejte 😀. Ráda se zamýšlím nad obyčejnými věcmi, nad tím, jaké to bylo dřív a jaké je to nyní. A když se o své myšlenky mohu podělit, je to přesně to, co mne naplňuje. Budu ráda, když vás moje řádky inspirují, potěší nebo přivedou k zamyšlení. Mým cílem je psát nenáročně a pohodově, zkrátka ke kafíčku ☕. Posuďte sami...