Odstranění ochlupení u mužů, jde to bezbolestně?

👁️‍🗨️ 2.3 K x přečteno

Odstranění ochlupení u mužů, ano či ne?

Pánové, řekněme si to popravdě. Ta tam jsou časy, kdy bylo ochlupení znakem mužnosti. Proto nikoho nepřekvapí, že odstranění ochlupení u mužů je stále více v kurzu. Já osobně zastávám názor, že ochlupení je přirozené a není potřeba se kompletně depilovat, ale udržovat nějaký rozumný vzhled je v dnešní době nutností. Dám příklad. Mít pěstěnou bradku, je dneska sexy (alespoň tak lze usuzovat z názorů mých vrstevnic), ale chlupatá záda nebo břicho? To už sexy připadá opravdu jen malému vzorku žen. A upřímně, kdo by se nechtěl líbit? Je jedno, jestli jsme zadaní, lovci nebo single, vždy je příjemné, když vypadáte dobře.

odstranění ochlupení u mužů jak na to
Depilovat se? Ano, či ne?

Jsem chlupatý, co s tím?

Odstranění ochlupení u mužů se není třeba bát. Jednak doba značně pokročila a depilační postupy jsou dnes velice přívětivé, za druhé samotná depilace není nijak časově náročná a za třetí není ani drahá. Všechna 3 pro dávají odstranění ochlupení u mužů zelenou.

Vycházím z vlastních zkušeností a své rady směřuji k možnosti řešit depilaci v pohodlí domova. Proto nebudu dále zmiňovat možnosti depilace na klinikách nebo v kosmetických salónech. To už je samozřejmě každého volba, stejně jako fakt, zda se depilovat a na jakých částech těla. Smyslem všeho, co děláme, by měl být dobrý pocit ze sebe sama.

Co budu k odstranění ochlupení potřebovat?

Předně zapomeňte na klasické holení. Hned řeknu proč. Klasickému holení odzvonilo. Ani ty nejdokonalejší a nejlepší strojky totiž nedokáží odstranit chloupek hlouběji v kožní struktuře. Méně kvalitní strojky pak chloupky nedokáží useknout ani dostatečně blízko pokožce. Výsledkem je riziko podráždění, zarůstání chloupků a samozřejmě také nutnost holit se velmi často, protože čím méně nedokonalé holení, tím častěji se musíme holit. Však to znáte u vousů, kde je to v podstatě podobné. Pokud se budeme bavit o jiných partiích (nohy, břicho, záda), zde je jiná tloušťka kůže a odlišná struktura, proto i holení v těchto částech je méně efektivní než v obličeji.

jak odstranit ochlupení

Věděli, jste že…

se depilovali již staří Egypťané v dobách dávno minulých (první zmínky jsou z období bezmála 2000 let př.n.l.), přičemž k depilaci používali cukrovou pastu. Depilace byla výsadou králů a vyšších vrstev, teprve později se stala součástí života obyčejných lidí.

Pro odstranění ochlupení u mužů (kdekoliv na těle), doporučuji použít kvalitní depilační krém. Ti odvážnější z vás mohou použít cukrovou pastu, případně i voskování, které má podobné výsledky, je třeba počítat ale s tím, že voskování je pracnější a bolestivější.

odstranění ochlupení u mužů

Jak vybrat ten správný depilační krém?

Na trhu nalezneme velké množství depilačních krémů různých cenových kategorií, které není snadné rychle odlišit. Zároveň však najdeme jen velmi málo depilačních krémů výslovně určených pro odstranění ochlupení u mužů. Přitom mužské chloupky mají svá specifika a rozhodně nejsou stejné jako ty ženské. Mužské chloupky jsou tvrdší a hustší. Proto používání depilačních krémů určených pro ženy často nedostačuje a výsledky jsou přinejmenším rozpačité. První kritérium pro volbu depilačního krému by tedy mělo být: volte depilační krém určený přímo pro muže.

Druhým kritériem by mělo být složení krému a doba potřebná pro provedení depilace. Kvalitní depilační krémy zvládnou celou „akci“ velmi rychle. Za pár minut máte hotovo. Větší množství aktivních látek zajistí, že se chloupky dostatečně „rozpadnou“ až ke kořínkům a půjdou zároveň snadno odstranit. Sledujte proto doporučenou dobu působení.

Třetím kritériem pro výběr by měly být testy a uživatelské recenze z důvěryhodných zdrojů. Vím, to již dnes všichni víme, ale přeci jen se občas podivuji nad tím, co jsou lidé na sebe v dobré víře, nebo na základě reklamních chytáků, schopni „patlat“.

odstranění ochlupení na hrudi
Odstranění ochlupení u mužů

Jaké depilační krémy osobně doporučuji?

Jak uvádím výše, mé doporučení je používat depilační krémy určené pro muže, tedy odstranění ochlupení u mužů. Jednotlivé krémy naleznete níže formou odkazu na portál Heureka, kde můžete jednoduše porovnat aktuální ceny.

No Hair Crew depilační krém pro muže 200 ml

(+) krátká doba působení
(+) přímo pro muže
(+) dlouhotrvající efekt
(+) bez podráždění
(+) škrabka v ceně
(+) český návod k aplikaci
(-) není na intimní partie

Výsledné skóre: 93/100

 

Veet Men Silk&Fresh Depilační krém pro citlivou pokožku 150 ml

(+) pro citlivou pokožku
(+) jemný, aplikace bez podráždění
(+) dlouhotrvající efekt
(-) krém působí pomaleji
(-) časově zdlouhavější aplikace

Výsledné skóre: 87/100

 

Collistar Men Depilatory Cream depilační krém pro muže pro bezbolestnou depilaci 200 ml

(+) působí velmi rychle
(+) jemný, aplikace bez podráždění
(+) přímo pro muže
(-) nedokonalá depilace, často nechává chloupky
(-) depilace nevydrží příliš dlouho
(-) cena

Výsledné skóre: 70/100

Odstranění ochlupení u mužů – související články:

Holení břicha

Jak si oholit nohy

Jak se Vám článek líbil?

Vyberte počet hvězdiček (5*=maximum)

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasů: 19

Zatím nehodnoceno :( Podpořte autora Vaším hodnocením.

Petr Štefanský

Petr Štefanský

Jmenuji se Petr a od dob svých studií jsem se potýkal s nejrůznějšími zdravotními problémy. Tato kapitola života ve mě zanechala řadu poznatků a zkušeností, o které bych se s Vámi rád podělil. Některé nepříjemnosti se mi podařilo vyřešit, jiné ještě stále řeším. Zajímají mě nové metody, ale i ty staré a osvědčené po generace. Mým životním mottem je: "každý den máš možnost něco zlepšit"

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.