Optimismus jako lék

Pokaždé, když se nám podaří zdolat nějakou nesnáz, záhadu, problém, začne se naše mysl zaplňovat optimismem. V opačném případě, když se nám to nepodaří, přichází sklíčenost. Člověk je naráz zdeptán, uzamčen do svého problému jako do vězení.

Optimismus, co k němu vede?

Je to stav naší mysli, nebo ducha, či uvědomění si příčin v přímé souvislosti s daným.

Naše duševní rozpoložení ovlivňuje mnohé. Máme-li navíc bázlivou povahu a myšlenky nám bloudí hlavou ve zmatku, už je to jen krůček k vytvoření chaosu a nejistoty. V takovém stavu nejsme schopni věci vyřešit a všechno se nám zamotává o to víc. Luštíme-li křížovku a při tom hledáme správnou odpověď na „citové rozpoložení „na 7 písmen, nabízí se POHNUTÍ, na 6 písmen pak DOJETÍ, POCITY, na 5 písmen pak EMOCE, VZTAH.  Jako by zároveň s řešením do křížovky všechny tyto výrazy vyjadřovaly, co všechno ovlivňuje náš postoj k životu, co vytváří optimismus a náhled na něj.

Pozitivní myšlení přináší sebou i pozitivní rozložení mysli, neboť platí:

ŠTĚSTÍ JE SCHOPNOST BÝT SPOJENÝ S TÍM, CO PRÁVĚ MÁM, KDO JSEM A CO DĚLÁM.

Pokud máme pocit, že by se nám krapet štěstí hodilo, pojďme mu naproti ve své mysli. Naši předkové nabývali dojmu, že by měli své štěstí přivábit. Dělali to pomocí symbolů. Zavěšovali na své příbytky podkovy, které měly za úkol odhánět zlé duchy, zapalovali svíčky, které pomáhaly zahnat temnotu. Slon se zdviženým chobotem nahoru zase symbolizoval dlouhověkost, sílu. Beruška se sedmi tečkami byla symbolem lásky a měla za úkol chránit, navíc oněch sedm teček vyjadřovalo šťastné číslo.

Optimismus a symboly

V trávě nalezený čtyřlístek vkládali do knížek, neboť i on přinášel člověku štěstí. Ať věříme na tyto symboly, anebo ne, v každém případě nejde o ně, ale o ten vnitřní pocit, který člověk zažívá. Víra ve vlastní schopnosti – SÁM V SEBE- je asi největším optimistickým motorem. Setkáme-li se s optimistickým člověkem, jako by část jeho optimismu přešla i na nás. Máme-li to štěstí, obklopujme se optimistickým náhledem na život, pomáhá nám to i v těžkých chvílích.

Mnozí se mohou domnívat, že moje povídání je scestné, neboť právě prožívají nějakou závažnou tragédii (úmrtí v rodině, ztrátu zaměstnání, onemocnění), a tudíž nemají vůbec náladu být optimističtí. Ale i v takových chvílích nás nejvíce povzbudí ti, co budou hledat optimistické řešení, než ti, co budou jen pokyvovat hlavou anebo s námi naříkat. Není to o znevažování problému, není to o necitelnosti k dané události, člověk tím musí nejprve projít, ale pak se musí zpátky opět vrátit na původní optimistickou cestu. Jedině tak lze z toho vyjít bez ztrát.

Optimismus je přírodní lék, co dokáže zahojit rány, zacelit bolest a to bez návštěvy lékaře a užívání medikamentů. Chce to jediné – smířit se s tím, co je a hledat v tom naplnění pro běžný život. A věřte, vždy se najde něco povzbudivého, něco kvůli čemu, či komu lze dané překonat a jít životem dál.

Ráno, když otevřete oči, věřte, že vás čeká báječný den. A pokud se to nepodaří, usínejte večer s pocitem, že to další ráno se to určitě podaří..

Přeji vám, ať vás optimismus doprovází každý den.


Reklamní optimismus:

Jak se Vám článek líbil?

Vyberte počet hvězdiček (5*=maximum)

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasů: 4

Zatím nehodnoceno :( Podpořte autora Vaším hodnocením.

Miluška Molíková

Miluška Molíková

Jsem aktivní důchodkyně, věk mi ale raději nehádejte 😀. Ráda se zamýšlím nad obyčejnými věcmi, nad tím, jaké to bylo dřív a jaké je to nyní. A když se o své myšlenky mohu podělit, je to přesně to, co mne naplňuje. Budu ráda, když vás moje řádky inspirují, potěší nebo přivedou k zamyšlení. Mým cílem je psát nenáročně a pohodově, zkrátka ke kafíčku ☕. Posuďte sami...