Praní prádla – pračka LGF72J5HY3W – recenze

👁️‍🗨️ 1.4 K x přečteno

Recenze testování: pračka LG F72J5HY3W

Praní prádla je pořád aktuální téma. Uvažujete o koupi nové pračky, ideálně, aby stála do 10.000 Kč a patřila k těm nejlepším? Pravděpodobně jste zabrouzdali na Heuréku a vyhledali si nejprodávanější pračky. Mezi top 5 nejkupovanějších praček se řadí i pračka na praní prádla od LG F72J5HY3W. Pojďme si ji lépe představit a zjistit, jestli by byla pro Vás.

pračka LG F72J5HY3W  smart q  buben pračka lg  pračka lg vnitřek    141109

Pračka LG F72J5HY3W na praní prádla

Tato chytrá pračka s úzkým a velmi pěkným designem má tichý a spolehlivý motor. Ocení ji proto také lidé, kteří mají menší byt, či kteří bydlí v paneláku. Samotný výrobce poskytuje na motor desetiletou záruku. Tato pračka obsahuje unikátní technologii 6 Motion Direct Drive, která využívá systém šesti pohybů bubnu. Co to znamená? Díky této technologii je praní prádla velmi šetrné, což jistě všichni ocení.

Další technologii je Eco Hybrid. Tato technologie šetří během praní vodu, čímž je dosaženo lepší úspory se samotnou vodou. Funguje to tak, že pračka má nainstalované speciální senzory, které před samotným praním prádlo zváží. Na základě toho zvolí ideální množství vody a také prací režim na praní prádla.

A co když chcete přidat i nějaké zapomenuté prádlo? Ano, i toto je možné. Pokud jste navíc nadšenci moderních technologií, určitě oceníte také technologie Smart ThinQ, jenž umí propojit pračku s vašim chytrým telefonem. Díky tomu si tak můžete stáhnout i další nové prací programy. Už žádné „předpotopní“ praní!

2 praní prádla

Optimální praní s technologií 6 Motion Direct Drive

Technologie 6 Motion Direct Drive funguje tak, aby o vaše prádlo bylo vždy postaráno s maximální péčí. Praní prádla je hračkou. Přizpůsobuje se druhu tkanin, které zrovna perete a podle toho volí pohyby bubnu. Pokud např. pereme jemné prádlo, buben se pohybuje tak, aby jej nepoškodil.

Naopak pokud máme silně znečištěné prádlo, tato technologie nastaví buben tak, aby zvolil pohyb, který přispěje k co nejúčinnějším výsledkům praní. Praní prádla tak zvládne opravdu každý.

Životní prostředí a šetrnost k prádlu?

Tato chytrá pračka na praní prádla má 2 technologie, které přispívají k šetření spotřeby energií. První z nich je technologie Eco Hybrid, která šetří vodu během praní prádla a zkracuje cyklus odstřeďování.

Druhá technologie je již zmiňovaný systém Fuzzy Logic. Speciální senzory dokáží prádlo před zahájením praní zvážit a podle zjištěných hodnot nastavit ideální spotřebu vody a také délku pracího cyklu. Toto dělá pračka automaticky.

Na začátku pracího režimu si akorát vyberete potřebný  program na praní prádla (např. bavlna, rychlé praní, praní pro alergiky, ..) a pak již nemusíte nic dělat. Tyto funkce zkrátka pracují automaticky.

praní prádla

Zapomněli jste prádlo a chcete je ještě přidat v průběhu praní?

Někdy se stane, že zapomeneme někde ponožky, odložené tričko či ručník na topení apod. Většinou vždy v momentě, když jsme již nastavili praní prádla a začali prát. U této pračky to není neřešitelné. Nemusíte čekat až na další prací várku. Je zde na toto pamatováno. Pračka umožňuje přerušit prací program a přidat do bubnu zapomenutý kus prádla. Každopádně z bezpečnostních důvodů lze funkci využívat, pokud je teplota vody při praní prádla nižší než 40 °C a hladina vody v bubnu není příliš vysoko.

Chceme motor s dlouhou životností a maximální kvalitou

V pračce je nainstalován motor Inverter Direct Drive. Ten je připojen přímo k bubnu. Jeho předností je zaměření na výkon praní prádla a maximální kvalitu. Jedná se v současnosti o nejlepší motor pro pračku na trhu.

Hlučnost motoru je v celkovém průměru aktuálních praček. Při praní dosahuje 55 dB a při odstřeďování 75 dB.  Osobně to shledáváme jako drobnou vadu na kráse, jinak celkově velmi povedené pračky. Poskytnutá záruka od výrobce v délce 10 let si zakládá na kvalitě a vysoké spolehlivosti. Na praní prádla je tak v této pračce nainstalováno snad to nejlepší na trhu v cenové kategorii do 10.000 Kč.

Velké množství programů, vybere si každý

Pračka LG F72J5HY3W má velké množství programů na praní prádla. Kromě klasických programů na praní prádla, které využíváme nejčastěji, jako je praní bavlny, syntetiky tu jsou i programy speciální. Mezi speciální programy na praní prádla patří např.: Bavlna+, Pro alergiky, Dětská parní péče, Skvrny, Tiché praní,.. a další. Nechybí i rychlé praní prádla 30.

Po přiložení vašeho smartphonu k symbolu NFC Tag ON můžete do pračky stáhnout a nahrát až 20 dalších pracích programů na praní prádla. A tato nabídka je neustále aktualizována. Mobilní aplikace rovněž umožňuje diagnostiku pračky a rychlé řešení problémů.

praní prádla pračka lg

Jak si povede při spotřebě?

Samotná kapacita bubnu je 7 kg špinavého prádla, což představuje objem asi 59 l. S tímto zvládneme praní prádla pro středně velkou rodinu (počítáme zde 4 lidi). Co se týče spotřeby elektrické energie, tak ta činí na 1 prací cyklus 0,72 kWh, což je přibližně 157 kWh při ročním provozu.

Pračka je tak zařazena do energetické třídy A+++, což je označení pro ty nejúspornější. A co se týče spotřeby vody? Na 1 prací cyklus je potřebné přibližně 43 litrů vody. Při roční spotřebě se tedy pohybujeme kolem 9 500 litrů.

Technické údaje pračky LG F72J5HY3W:

Souhrn

ZařazeníPračka s předním plněním
VýrobceLG
Způsob plněnípřední
Způsob umístěnívolně stojící
Maximální náplň pračky7 kg
Hlučnost při praní55 dB
Počet otáček1200 ot./min
Hlučnost při odstřeďování75 dB
Hmotnost brutto64 kg
Hmotnost60 kg
Barvabílá
Vestavnáne
Počet programů14
Minipračkyne
Energetická třídaA+++
Spotřeba el. energie157 kWh
Regulace spotřeby vodyano
Spotřeba vody43.18 l
Šířka60 cm
Hloubka45 cm
Výška85 cm
Objem bubnu59 l
Účinnost pracího výkonuA
Účinnosti odstřeďováníB
Sušičkane
Odložený startano
6 Motionano
Displejano
Dětská pojistkaano
EcoBubblene
Aqua Stopne
Antibacterialne
AquaFusionne
Odstranění zvířecí srstine
BabyProtectne
Twindosne
Sprchování prádlane
Parní praníano

Technické údaje pračky LG F72J5HY3W:

Souhrn

Naše hodnocení pračky LG F72J5HY3W

Osobně jsme byli překvapeni velmi pěkným vzhledem pračky. Opravdu si na ni velmi rychle zvyknete, působí velmi příjemným dojmem.

Tato pračka s předním plněním LG F72J5HY3W se hodí do kterékoliv domácnosti. Na praní prádla pojme až 7kg prádla, což hravě zvládne středně velkou rodinu o 4 lidech.  Má řadu vhodných pracích funkcí na praní prádla, které nám umožní zvolit to, co potřebujeme.

Šetří spotřebu díky zabudovaným technologiím. A to vše v cenové variantě do 10.000 Kč.

Aktuální cena na trhu:

Aktuální ceny dle heureky:

 


Mohlo by Vás také zajímat:

⏩ EcoEgg prací vajíčko

Roztoči v peřinách

Jak se Vám článek líbil?

Vyberte počet hvězdiček (5*=maximum)

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasů: 13

Zatím nehodnoceno :( Podpořte autora Vaším hodnocením.

Petr Štefanský

Petr Štefanský

Jmenuji se Petr a od dob svých studií jsem se potýkal s nejrůznějšími zdravotními problémy. Tato kapitola života ve mě zanechala řadu poznatků a zkušeností, o které bych se s Vámi rád podělil. Některé nepříjemnosti se mi podařilo vyřešit, jiné ještě stále řeším. Zajímají mě nové metody, ale i ty staré a osvědčené po generace. Mým životním mottem je: "každý den máš možnost něco zlepšit"