Vráska u kořene nosu

👁️‍🗨️ 1.9 K x přečteno

Vráska u kořene nosu, to byla moje největší noční můra. Úlevou je, že již o ní mohu psát v minulém čase. Zcela vyhráno není nikdy, ale i výrazné zlepšení u této vrásky je velký úspěch. Ani nevíte, jak jsem ráda, že z nevzhledné a hluboké vrásky je nyní jen tenká linka, která není na první pohled skoro vidět. Popravdě, s vráskami v obličeji nebo pod očima jsem si vždy dokázala poměrně snadno poradit, ale ta vráska u kořene nosu, ta mne dala opravdu zabrat. Ráda bych se v následujícím kratším článku s vámi podělila o informace, jak jsem boj s touto specifickou vráskou řešila a co by mělo pomoci také vám. A to bez ohledu na věk či typ pleti.

vráska u kořene nosu co s tím

Zmiz, vrásko zmiz!

Vráska u kořene nosu vznikne celkem nenápadně a člověk si na ni časem zvykne. Opakující se mimika, mračení se, náročný životní styl a často také horší zrak, to jsou nejčastější příčiny, jak tato vráska vzniká. S přibývajícím věkem se začne prohlubovat a člověk si jí postupem doby začne čím dál tím více všímat. A teprve v momentě, kdy mi vráska začala pocitově vadit, donutila jsem se zapřemýšlet, jestli opravdu postačuje klasická péče, kterou věnuji obličeji.

Tedy každý den na noc hutnější noční hydratační krém a 2-3x týdně sérum proti stárnutí. Vždy mi tato kombinace stačila, tak proč na tuhle vrásku nefunguje? Odpověď je poměrně jednoduchá. Důvodem je umístění vrásky a svou roli zde hraje i orgánová mapa, která nám říká, se kterým orgánem těla tato část obličeje „komunikuje“. Jednodušeji řečeno, stav kterého orgánu oblast kořene nosu odráží.

Vráska u kořene nosu a orgánová mapa

Orgánová mapa definuje oblast kořene nosu tak, že ji ovlivňuje slinivka břišní. Proto jsem výše mluvila o životním stylu a životosprávě. Je třeba slinivku zatěžovat méně, jíst hodně zeleniny, vyhýbat se alkoholu, kouření, kávě, bílému pečivu, smaženým a pečeným pokrmům a uzeninám. Pomohou také bylinky (např. šalvěj), luštěniny, vločky apod. Bez úpravy životního stylu se nám bude vráska u kořene nosu jen velmi těžko odstraňovat.

Z pohledu péče o pleť je pak třeba zohlednit, kde se vráska nachází. Kořen nosu je specifická oblast, jak z pohledu tloušťky pokožky, tak s ohledem na její charakter, který je odlišný od obličeje nebo očního okolí. Při volbě přípravku proti vráskám je tak třeba na tohle myslet. Tipy na přípravky na vrásku u kořene nosu uvádím v závěru tohoto článku.

vrásky u kořene nosu

Kromě zmíněných rad určitě není na škodu doplnit péči o tzv. obličejovou jógu. Začnete-li cvičit a posilovat mimické svaly v obličeji, tím určitě nic nezkazíte, považuji je však jen jako doplněk (více o obličejové józe naleznete také v mém článku Vrásky na čele)

Vráska u kořene nosu, jakou kosmetiku na ni doporučuji?

Osobně se mi nejvíce jako řešení, jak docílit, aby vráska u kořene nosu byla co nejméně výrazná, osvědčila kombinace retinolu, dále kvalitního a vysoce koncentrovaného séra se schopností snadno proniknout do pokožky a lehčího krému s výraznými hydratačními vlastnostmi.

everdry krém na akné

denní hydratační krém

Večer vždy před spaním používám krém, péči pak doplňuji koncentrovaným sérem s oligopeptidy a nízkomolekulární kyselinou hyaluronovou. Tedy takovou kombinaci přípravků, které dokáží proniknout do spodních vrstev pokožky, obnovovat kožní bariéry a doplnit důležité látky pro návrat elasticity pokožky jako kolagen a kyselina hyaluronová. Můžete použít i jinou kombinaci, jen je důležité dbát toho, aby nechyběly výše uvedené složky

vráska u žen 

Vráska u kořene nosu a povzbuzení na závěr…

S ohledem na to, že se mi podařilo si s touto hlubokou vráskou poradit prostřednictvím úpravy životního stylu a s využitím specializované kosmetiky, nepovažuji za nutné zasahovat do těla prostřednictvím nějakého operativního nebo injekčního řešení. Jsem zastánkyní řešení, které náš organismus zatěžuje, co možná nejméně. Pokud se vám zatím nedařilo a vráska u kořene nosu na vás v zrcadle stále ošklivě kouká, nezoufejte.

Vyzkoušejte doporučené rady a uvidíte, že za několik týdnů budete mít ze sebe sama lepší pocit. Vrásku zcela odstranit lze poměrně těžko, ale jde ji vyhladit do té míry, že vám nebude pocitově vadit a o to nám přece jde. Takže hlavu vzhůru dámy a hodně úspěchu v boji s vráskami za blogeo.cz přeje Míša ;-)

Co jste možná nevěděli o vráskách?
Kyselina hyaluronová nežádoucí účinky

Kyselina hyaluronová, jak funguje na vrásky?

Výběr 8 nejlepších krémů na vrásky

Domácí banánová maska na obličej

Jak se Vám článek líbil?

Vyberte počet hvězdiček (5*=maximum)

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasů: 11

Zatím nehodnoceno :( Podpořte autora Vaším hodnocením.

Michaela Veselá

Michaela Veselá

Ahoj, mé jméno je Míša a pracuji jako kosmetička. Kosmetika a vše související s krásou a aktivním životním stylem je nejen mou profesí, ale i hoby. Speciálně jsem nadšenec do přírodní a dekorativní kosmetiky. Jsem vždy moc ráda, když mé zkušenosti a rady pomáhají lidem k atraktivnějšímu vzhledu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.