Vrásky kolem očí

👁️‍🗨️ 2.4 K x přečteno

Vrásky kolem očí bývají obvykle vůbec těmi prvními vráskami, se kterými se setkáme. Většinou nechtěně. Také znáte to ranní kouknutí se do zrcadla s pocitem neklidu, co na naší pleti objevíme? Schválně, na co se kouknete jako první?

co je účinné na vrásky kolem očí

Já na oblast očního okolí. Venku, ve společnosti, je to podobné. Jistě znáte rčení „oko, do duše okno“. Dovolím si trošku toto rčení rozvést a upravit na „oční okolí, do duše okno“. Možná to není tak libozvučné, ale za dobu mé kosmetické praxe zcela pravdivé. Vzhled naší pokožky kolem očí o lecčems vypovídá. A atraktivní vzhled této oblasti patří ke krásným, moderním a úspěšným ženám.

Nejde jen o vrásky kolem očí, ale o celkovou kondici očního okolí. Pokud nejste se vzhledem v této oblasti spokojeni, pak jste tu správně. Pokusím se ze svých zkušeností poradit, v čem jsou vrásky kolem očí specifické, jakou vyžadují péči a představím kvalitní přípravky na vrásky kolem očí, které pomohou k vytyčenému cíli v podobě lepšího pocitu ze sebe sama.

Vrásky kolem očí a kyselina hyaluronová

Co jsou vrásky kolem očí, jak vznikají a proč se s věkem prohlubují, už v dnešní době ví takřka každá žena. Proto se nebudu věnovat obecně známé teorii, zaměřím se spíše na specifika této oblasti a možnosti řešení. Jak jsem nastínila hned na začátku, vrásky kolem očí jsou těmi vůbec prvními vráskami, které se v obličeji objevují. Způsobuje to specifická struktura pokožky očního okolí. Tato pokožka je velice tenká a značně citlivá. Je náchylná na ztrátu vlhkosti (hydratace). Kožní buňky v této oblasti jsou velmi zranitelné, ať již z pohledu volných radikálu, tak na různá podráždění. Obecně tak bezvýhradně platí, že přípravky, či koncentrovaná séra vhodná na obličej, nemusí být stejně tak vhodná na oční vrásky.

co je nejlepší na vrásky kolem očí

Této chyby si všímám poměrně často, kdy ženy volí stejnou péči proti vráskám bez ohledu na to, kde se vrásky nachází. To často vede k přetěžování pokožky, přepínání kožních bariér a paradoxně to vede k tomu, že vrásky kolem očí se začnou rychleji prohlubovat, oční okolí ztrácí svůj jas a uvadá. Napadá mne v této souvislosti lehké přirovnání k čištění zubů. Téměř všichni stomatologové doporučují používat 2 kartáčky, jeden klasický a druhý specializovaný na dásně a hůře dostupné prostory. Používání 2 kartáčků je pracnější, proto nám stačí kartáček jeden. A s přípravky na vrásky, potažmo vrásky kolem očí je to vlastně velmi podobné.

Na co se tedy v péči o oční okolí zaměřit? Jedničkou v boji proti očním vráskám zůstává kyselina hyaluronová. Jde o látku tělu vlastní, která na sebe dokáže vázat obrovské množství vody. Kyselina hyaluronová je tak zásobárnou hydratace pro oční okolí. Ovšem samotná kyselina hyaluronová očnímu okolí nestačí. Příliš koncentrovaná kyselina oční okolí příliš vypíná a může vést k problémům, které jsem nastínila. Je důležité, aby její působení bylo podpořeno dalšími látkami jako revitalin, reforcyl, aloe vera či pleťové oleje (např. arganový). Důležité jsou také látky chránící kožní buňky před oxidací a před volnými radikály.

Zjednodušeně by formulka pro mladý a příjemný vzhled očního okolí vypadala takto:

Přes den pleť chránit a hydratovat, v noci ji regenerovat.

jak zvládnout vrásky kolem očí

Hydratace kolem očí

Základem dlouhodobě udržitelného příjemného vzhledu pleti bez vrásek kolem očí je pravidelná hydratace. S věkem hydratační schopnosti pokožky klesají, proto je nezbytné tyto funkce podporovat. Jak jsem však zmínila, oblast očního okolí je natolik specifická, že méně je v tomto případě více a ani s hydratací by se to nemělo přehánět, aby nedošlo k přetížení pleti.

Základy proto hledejme mimo kosmetiku. Kvalitní spánek a dostatečný pitný režim jsou sice naprosto obyčejnými věcmi, o to větší váhu mají. Stejně tak důležitá je ochrana před UV zářením a kvalitní odličování (odličujeme vždy směrem do středu obličeje!). K tomu občas dopřát pleti dobrou masku, bylinky a základy máme.

Když budeme dělat všechny tyto činnosti zodpovědně, pak nepotřebujeme hutnou a náročnou kosmetiku, ale naopak nejlépe pomůže specializovaná kosmetika pro oční okolí, kterou bude stačit aplikovat jen malé množství. Osobně používám na vrásky kolem očí lehčí krém a jednou za 2-3 dny sérum pro oční okolí. Tipy na jednotlivé přípravky uvádím v závěru článku.

jak na vrásky kolem očí

Jak na vrásky kolem očí, co na to babské rady?

Zmínila jsem, že vrásky kolem očí, to není jen kosmetika, stejně cenné jsou i babské rady, bylinky apod. Jaké babské rady pomáhají na vrásky kolem očí? Zde je výběr těch nejprověřenějších:

Vaječný bílek

Jednou z nejpoužívanějších metod na vrásky kolem očí v dávné minulosti byl vaječný bílek. Působení bílku na pokožce očního okolí má rychlý liftingový efekt. Bílek dokáže pleť vypnout a pomoci zredukovat jemnější vrásky.

Med

Med obecně působí na pokožku blahodárně a oční okolí v tomto ohledu není žádnou výjimkou. Med můžete použít na oční vrásky v kombinaci s avokádem nebo mlékem. Samotný med pomáhá udržovat v pleti hydrataci, avokádo či mléko pak pomohou s vyčištěním pleti a anti-aging efektem.

Ovesný olej

Olej z ovsa je také skvělým pomocníkem pro regeneraci očního okolí. Konkrétně se využívá vysokého obsahu vitamínu E v kombinaci s ceramidy a omega 3 a 6 kyselinami. Olej se výborně vstřebá a udržuje v pokožce očního okolí dlouhodobou hydrataci.

 

Nejlepší přípravky na vrásky kolem očí

Zde jsou produkty, které na vrásky kolem očí pomáhají mne a mým klientkám nejlépe. Produkty uvádím formou odkazu na heureku, kde si jednoduše můžete porovnat ceny a dostupnost.

VICHY Minéral 89 Posilující Hyaluron-Booster pro oční okolí 15 ml

 

Alcina It’s Never Too Late Anti-Wrinkle Eye Balm 15 ml

 

No Cosmetics Eye Cream 15 ml

 

Mizon oční krém

 

Krásnou a zářivou pleť bez vrásek kolem očí Vám přeje Michaela. 

Kam dále?

Trápí Vás také kruhy pod očima? Pak by Vás mohly zajímat moje tipy, jak na kruhy pod očima.  

Je kyselina hyaluronová bezpečná? Má její aplikace nějaké úskalí, nebo je její používání pouze přínosem? Více v článku Kyselina hyaluronová nežádoucí účinky.

Jak se Vám článek líbil?

Vyberte počet hvězdiček (5*=maximum)

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasů: 23

Zatím nehodnoceno :( Podpořte autora Vaším hodnocením.

Michaela Veselá

Michaela Veselá

Ahoj, mé jméno je Míša a pracuji jako kosmetička. Kosmetika a vše související s krásou a aktivním životním stylem je nejen mou profesí, ale i hoby. Speciálně jsem nadšenec do přírodní a dekorativní kosmetiky. Jsem vždy moc ráda, když mé zkušenosti a rady pomáhají lidem k atraktivnějšímu vzhledu.