Holení podpaží u kluků

👁️‍🗨️ 3.4 K x přečteno

Kluci, rozhodujete se, zda si oholit podpaží? A pokud jste již rozhodnuti, zajímá vás, jak samotné holení podpaží nejlépe provést?

V následujícím článku vám povím:
✔️ kdy a proč se holit v podpaží;
✔️ zda má holení podpaží u kluků nějaká specifika;
✔️ jak si při holení nepodráždit nebo nepoškodit pokožku;
✔️ jaká jsou pro a proti použití depilačního krému.

Kdy se začít holit v podpaží?

Rozhodnutí o tom, zda si holit podpaží, či nikoliv, by vždy mělo vycházet z našich preferencí. Jde o to, abychom to nedělali pro někoho, ale pro sebe a svůj vlastní pocit. Trend doby se přiklání jednoznačně k pravidelné depilaci podpaží. Dnes už spousta mužů toto nepovažuje za téma a holení podpaží považuje za něco naprosto základního a přirozeného. Patřím v tomto mezi ně.

holení podpaží u kluka
Holení podpaží u kluků a jeho specifika

Oholené podpaží je důležité, nejen z pohledu estetického, ale také z pohledu snižování zápachu z podpaží, který trápí velké množství populace. Speciálně pak trápí nejvíce v momentech hormonálních změn v těle (s těmi se nejvíce potýkají dospívající kluci, těhotné ženy, ale také zralí třicátníci, u kterých tělo přechází do další fáze). Pokud máte problémy s nadměrným pocením v podpaží, pak byste o jeho holení měli uvažovat. Bakterie vyskytující na povrchu pokožky podpaží totiž rozkládají tento pot a to způsobuje ten nechvalně známý zápach. Můžeme si sice namlouvat, že to je znak jakési živočišnosti… Ne, není :)

V momentě, kdy zarostlý porost podpaží odstraníme, ten má zvýšené možnosti se z pokožky odpařovat. Zápachu nás sice holení podpaží úplně nezbaví, ale pomůže. Na druhé straně je třeba zmínit, že chloupky v podpaží mají (nejen pro kluky) svůj pozitivní účel a to ten, že napomáhají hojení tkání v této oblasti. Proto bychom měli dbát maximální důraz na to, jakou metodu depilace podpaží zvolíme. Osobně doporučuji takovou, u které pokožka podpaží nebude trpět, nebude podrážděná, svědivá a nějak poškozená.

depilace podpaží u kluků
Holení podpaží u kluků, aneb dobře vypadat i v partě

Holení podpaží žiletkou nebo strojkem vs. depilační krém

Jak jsem nastínil výše, zdraví a optimální kondice pokožky podpaží by měla být naší prioritou. Navíc je třeba zmínit, že i když máme jako kluci hustší a tvrdší chloupky v podpaží, než mají ženy, z pohledu pokožky tam již takový rozdíl není. Kůže podpaží patří k velmi citlivým a zranitelným. To je primární důvod, proč nedoporučuji holení podpaží žiletkou. V žádném případě pak nedoporučuji holící strojek. Ano, je to možná nejlevnější a nejrychlejší způsob, zároveň je však nejvíce zatěžující pro pokožku. A pokud se budeme holit často, pak si zaděláváme na různé problémy v této oblasti (od roznášení bakterií až po různé kožní záněty).

jak na holení podpaží kluk
Holení podpaží u kluků – v mladém věku je vzhled čím dál tím důležitější

Druhým důvodem, proč říci NE strojku nebo žiletce v podpaží, je riziko zarůstání chloupků. Klasické strojky zvyšují riziko poškození folikulů chloupků. Takovýto chloupek se pak velice dlouho vzpamatovává, začne zarůstat do kůže. Výsledkem jsou viditelné hrbolky na pokožce, jizvy a další nevzhledné útvary. Nehledě na to, že takový zarostlý chloupek může i pořádně bolet. Hnisat apod. Ale dosti toho. Kluci, není mým cílem strašit, jen poukázat na to, že i když si po pár holeních strojkem budete říkat, všechno je ok, nemusí to tak být stále a do budoucna se nám tyhle problémy ani zdaleka vyhnout nemusí.

Pokud to s holením podpaží myslíte vážně, doporučuji sáhnout po kvalitním depilačním krému. Takovém, který dokonale oholí podpaží, zajistí dlouhotrvající efekt, zamezí podráždění, zarůstání chloupků a navíc vyživí pokožku tak, aby byla zdravá a v perfektní kondici.


holení nohou Co dále u nás na blogeo.cz naleznete o holení a depilace? Věnovali jsme se například tématu IPL epilace, což je metoda odstraňování chloupků pomocí pulsního světla. Velmi oblíbeným článkem pro chlapy je díky své lehké kontroverznosti ten s názvem Holení nohou u mužů


Jak holení podpaží depilačním krémem probíhá?

Na holení podpaží u kluků tedy doporučuji depilační krém. Ideálně depilační krém určený přímo pro muže. Depilačních metod je více, já volím krém kvůli rychlosti, kvalitě a bezbolestnosti. Celý postup popíšu na depilačním krému pro muže No Hair Crew, který osobně používám. U většiny kvalitních depilačních krémů je postup stejný a liší se jen v detailech, takže pokud si najdete nějakého svého favorita, bude to obdoba.

Co budeme k holení podpaží depilačním krémem potřebovat?

1x Depilační krém pro muže (např. No Hair Crew)
1x Špachtle nebo stěrka (obvykle součástí balení)
5 až 8 minut času
Vodu na opláchnutí

co použít na holení podpaží u kluků
Holení podpaží u kluků – víte, co se líbí vaší holce?

Celý postup začíná tím, že si opláchnete podpaží a usušíme jej. Na špachtli dáme trochu krému a naneseme jej na chloupky. Nejjednodušší je rozetřít krém po celém podpaží. Při tom se pouze snažíme nevynechat žádné místo. Krém necháme působit tak dlouho, než jdou chloupky snadno špachtlí odstranit. Obvykle u kvalitních krémů je tato doba mezi 5 a 10 minutami. Vše by mělo jít velmi snadno a bezbolestně. Odstraníme takto všechny chloupky a vodou smyjeme případné zbytky krému. Pokud jsou v krému obsaženy látky hydratující a pečující o pokožku, není již třeba nic dalšího a celá akce je hotova.

A co dál? No už zbývá jen pustit se do toho. Přeji vám perfektní, dlouhotrvající a hladké podpaží bez chloupků.

TIP: Kde koupit depilační krémy (nejen) na podpaží pro muže?

Mrknout můžete do Google nákupů, nebo také na portál Heuréka. Naleznete zde i mnou zmiňovanou značku No Hair Crew.

Jak se Vám článek líbil?

Vyberte počet hvězdiček (5*=maximum)

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasů: 24

Zatím nehodnoceno :( Podpořte autora Vaším hodnocením.

Petr Štefanský

Petr Štefanský

Jmenuji se Petr a od dob svých studií jsem se potýkal s nejrůznějšími zdravotními problémy. Tato kapitola života ve mě zanechala řadu poznatků a zkušeností, o které bych se s Vámi rád podělil. Některé nepříjemnosti se mi podařilo vyřešit, jiné ještě stále řeším. Zajímají mě nové metody, ale i ty staré a osvědčené po generace. Mým životním mottem je: "každý den máš možnost něco zlepšit"