Driclor složení

👁️‍🗨️ 580 x přečteno

Kdo by v dnešní době neznal Driclor coby nejznámější antiperspirant proti pocení. Víte však o Dricloru opravdu vše, co potřebujete? V následujícím článku nazvaném Driclor složení se dozvíte:
✔️ jak Driclor působí a jaké má složení;
✔️zda je jeho používání bezpečné;
✔️čemu bychom měli u antiperspirantů věnovat pozornost;
✔️zda existují na trhu alternativy.

Driclor, antiperspirant na nadměrné pocení

O tom, že Driclor dokáže spolehlivě zastavit i silné pocení, není pochyb. Antiperspirant je na trhu již řadu let a jeho první pozice mezi přípravky na nadměrné pocení není náhodná. O čem se již tolik nemluví, je fakt, že tato pozice je dána zvyklostmi uživatelů a nedostatečné informovanosti o tom, kam se možnosti v boji proti nadměrnému pocení vyvinuly. Přeci jen pocení nikdy nebude oblastí, o které by lidé rádi mezi sebou mluvili, která by byla předmětem reklamy v mediích apod.

driclor složení co byste měli vědět
driclor složení – obsahuje hliník

Jaké má Driclor složení?

V příbalovém letáku přípravku Driclor nalezneme následující informace týkající se složení:

20% hexahydrátu chloridu hlinitého Ph.Eur. (185 mg / ml)
ethanol

čištěná voda

Možná Vás překvapí, jak málo látek v Dricloru vlastně najdeme. To obecně nemusí být špatně, přinejmenším problematická je však kombinace vysoké koncentrace hlinitých solí a alkoholu k tomu.

O tom, zda jsou hlinité soli škodlivé, se toho namluvilo spoustu a nikdy se nic takového neprokázalo. Naopak, bylo několikrát prokázáno na vědecké úrovni, že molekuly hlinitých solí používaných v antiperspirantech na nadměrné pocení jsou natolik velké, že nedokáží prostoupit pokožku. Tyto aktivní látky tak působí pouze na povrchu pokožky a do těla nijak nepronikají. Pokud tedy člověk neaplikuje přípravek na otevřené rány, neaplikuje jej v nějakém přílišném množství, nebo na porušenou pokožku. A právě u namožené a porušené pokožky vidím asi ten největší možný problém ve vztahu k používání Dricloru.

pocení v podpaží pomůže driclor nebo sweatstop ixal
driclor složení – přizpůsobené proti pocení

Samotné hlinité soli jsou značně dráždivé a jejich užívání v takto vysoké koncentraci je pro jemnější pokožku v podpaží poměrně zatěžující. Ale toto je věc značně individuální. Co mě osobně nejvíc překvapuje, je přítomnost ethanolu. Ethanol sám o sobě je na pokožku také značně agresivní a u spousty z nás způsobuje podráždění. Kolegyně Michaela, se kterou jsme se o tomto podrobněji bavili nad hrnkem kávy, mi potvrdila, že obecným trendem je od alkoholu ustupovat, speciálně například v kosmetice, které se věnuje.

Překvapuje mne také to, že ve složení Dricloru nenalezneme jakékoliv látky, které pečují o pokožku a pomáhají ji udržovat v optimální kondici. Protože jsem sám problémy s nadměrným pocením měl (i když ne přímo v podpaží, ale v oblasti chodidel), dokážu si představit to, že člověk vytrpí i nepříjemné pocity, jen když mu něco pomůže. V tomto případě si však myslím, že na trhu nalezneme alternativy, které se účinkem Dricloru vyrovnají a ještě udrží naši pokožku v dobré kondici.

Asi nejvíce mne v této souvislosti zaujal antiperspirant SweatStop IXAL, o němž jeho výrobce tvrdí, že dokáže minimalizovat a regulovat nadměrné pocení bez toho, aniž by působil na potní žlázy a ucpával je. Navíc v jeho složení nejsou hlinité soli. Přiznám se, pokud by tento antiperspirant byl účinný, byl by to obrovský krok kupředu oproti Dricloru. Jen si představte, žádné pálení, žádné zčervenání kůže, komfortní pocity po aplikaci. Zní to optimisticky. Jelikož je tento antiperspirant na trhu krátce, nepodařilo se mi dohledat větší množství recenzí, které by dokázaly popsat jeho účinky proti nadměrnému pocení. Dosavadní zmínky byly velice pozitivní, ale i přes tyto kladné ohlasy jsem vždy trochu nedůvěřivý. V tomhle mám názor poměrně jednoznačný, nejlepší je mít vlastní zkušenost a srovnání.

driclor složení ixal složení

IXAL jsem osobně testoval a výsledky testování přinesu v jednom z příštích článků týkajících se pocení. IXAL mne nezklamal a splnil moje očekávání do puntíku. Jelikož ale netrpím na nadměrné pocení v podpaží, ale potím se zvýšeně spíše jen při horkém počasí a ve stresových situacích, nedokážu z vlastní zkušenosti říci, jak obstojí u těžkých případů pocení v podpaží.

Tento článek nemá za cíl odrazovat kohokoliv od používání Dricloru. Jak jsem uvedl na začátek, jeho složení ideální není, ale účinek při zastavování pocení je prokazatelný. Je na každém z nás, aby si uvedené informace vyhodnotil a našel pro sebe to nejlepší možné řešení. Nemusí jím být totiž Driclor, na trhu nalezneme v současné době i zajímavé alternativy, a to je určitě dobře pro naši možnost volby.

Děkujeme za čas, který jste věnovali tomuto článku Driclor složení. Pokud Vás zajímá více z tematiky pocení, psali jsme také o hyperhidróze dlaní, o tom, jak vlastně rozeznat stav, kdy je naše pocení ještě v normálu a když už bychom měli zpozornět a hledat pomoc (např. u hyperhidrózy), nebo také o vztahu kofeinu a pocení.

Jak se Vám článek líbil?

Vyberte počet hvězdiček (5*=maximum)

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasů: 18

Zatím nehodnoceno :( Podpořte autora Vaším hodnocením.

Petr Štefanský

Petr Štefanský

Jmenuji se Petr a od dob svých studií jsem se potýkal s nejrůznějšími zdravotními problémy. Tato kapitola života ve mě zanechala řadu poznatků a zkušeností, o které bych se s Vámi rád podělil. Některé nepříjemnosti se mi podařilo vyřešit, jiné ještě stále řeším. Zajímají mě nové metody, ale i ty staré a osvědčené po generace. Mým životním mottem je: "každý den máš možnost něco zlepšit"