Vrásky na čele

👁️‍🗨️ 725 x přečteno

Každý den se setkávám s ženami, které trápí vrásky na čele…,

podstupují rozličné procedury, zkouší nejrůznější kosmetiku, pleťové masky, zákroky či jen spoléhají na rady mladší a hezčí kamarádky. Když vypadá tak krásně, tak přeci musí mít nějaké tajemství krásné pleti bez vrásek. Pravda je trošičku méně sexy. Bohužel. Žádný zázrak, který vymaže vrásky na čele, neexistuje. Tedy alespoň zatím. Ale nezoufejme, budoucnost jistě přinese i v této oblasti převratné novinky.

Pokusím se sesumírovat moje dosavadní zkušenosti s bojem s vráskami na čele. Věřím, že vám pomohou v rozhodnutí, jak naložit se svým vzhledem. Protože i když zázraky s naší pletí neuděláme, stále je toho mnoho, co udělat můžeme. Pro náš lepší pocit ze sebe sama. A o to přeci jde především. A to platí nejen pro vrásky na čele. Nemusíme se hnáti za dokonalostí, ale měli bychom mít dobrý pocit z nás samotných a zde již kvalitní kosmetika či domácí bylinky, případně babské rady najdou své uplatnění.

vrásky na čele 3 tipy
Jak často používáte krém s UV ochranným faktorem?

Vrásky na čele – proč jsou tak obtížně řešitelné?

Problematika jménem vrásky na čele má dvojí podstatu. První důležitou věcí je příčina těchto vrásek a tou druhou povaha pokožky v oblasti čela. Když to zkombinujeme, poznáme pravý důvod, proč je boj s vráskami na čele tak složitý, proč je během na opravdu dlouho trať.

Podobně jako vrásky v obličejových partiích, tak i vrásky na čele mají větší množství možných příčin. Tou nejčastější je mimika. Mračení se, šklebení, stahování pokožky na čele, špatný zrak, to jsou jen některé z nejobvyklejších příčin vzniku a prohlubování vrásek na čele. Potíž je v tom, že třeba mračení děláme často nevědomky, je to prostě naším rysem. A všechno tyto rysy je velice složité nějak předělávat. Obvykle je děláme tak často, že si to ani neuvědomuje. Logicky pak ani ta nejúčinnější kosmetika nic nezmůže s něčím, co děláme mnohokrát za den. Bez změny těchto návyků jen stěží můžeme očekávat enormní zlepšení a vyhlazení vrásek.

vrásky na čele
vrásky na čele

Podobný vliv má také například sluníčko. Setkávám se s lidmi, co mi na otázku, zda používají krémy s vyšším UV faktorem, odpoví, že samozřejmě. Když však jdeme do hloubky, pak se zjistí, že tyto krémy využívají jen v letních měsících. Ale jak jistě víte, problém ozónové vrstvy a škodlivého UV záření není závislý na ročním období, ale stavu atmosféry a sluneční aktivitě. Nikoho pak asi nepřekvapí, že řada předních dermatologů doporučuje používání krémů s UV faktorem každý den jako prevenci před vznikem a prohlubováním vrásek. V neposlední řadě musím zmínit i kouření a pití alkoholu jako faktory, které našim vráskám moc nepomohou.

Stejně podstatná pro vrásky na čele je povaha pokožky v oblasti čela. Když vynecháme pár šťastných výjimek, většina z nás má kůži na čele tvrdší, málo vláčnou. To je důvod, proč vrásky na čele bývají svou povahou hlubší a obtížněji se vyhlazují. Zcela unikátní jsou v tomto ohledu vrásky mezi obočím. Kdo na ně trpí, tak jistě ví, jak obtížně se jich člověk zbavuje.

Vrásky na čele – co s nimi mohu sama dělat?

Když se mne ženy ptají, jakou kosmetiku používám, ráda jim odpovím. Odpovídám však tak, že kosmetika pro mne není na prvním místě. Ano, bez ní se také neobejdu, ale v první řadě doporučuji každodenní péči o pleť, kterou zvládneme sami v pohodlí domova. A jak jinak na vrásky na čele než silou přírody. V přírodě totiž najdeme řešení pro boj s jakýmkoliv problémem.

Konkrétně se mi nejlépe osvědčili 3 přírodní pomocníci na vrásky na čele:

⏹ Olivový nebo kokosový olej

⏹ Aloe vera

⏹ Rakytník

vrásky na čele rakytník
Rakytník – přírodní zdroj kolagenu

Olivový olej a kokosový olej mají skvělé hydratační a regenerační účinky. Trocha oleje dokáže opravdové divy. Oleje se dají používat samostatně nebo i formou směsi. Oleje používáme tak, že se je snažíme vmasírovat do vrásek na čele. Zde je necháme působit, nejlépe přes noc, kdy probíhá v našem těle nejvíce regeneračních procesů. Teprve ráno zbytky oleje smyjeme. Olivový olej regeneruje sliznice a pomáhá proti vysychání pokožky. Tyto 2 vlastnosti při dlouhodobém používání mají prokazatelné výsledky proti vráskám na čele.

Aloe vera byla dlouho dobu v naší vlasti opomíjena, ale v poslední dekádě už se těší velké oblibě i u nás. Aloe vera má totiž úžasné regenerační účinky, které můžeme velice dobře využít také u vrásek na čele. S ohledem na to, že aloe je poměrně odolná bylina, snadno ji vypěstujeme kupříkladu i na balkóně. Aloe vera pomůže coby perfektní hydratační esence. Můžeme ji používat ve formě masky (směs s vaječným bílkem), v méně účinné formě je k dispozici v dnešní době i jako nápoj, tablety či gel.

Rakytník, to je přírodní zdroj kolagenu. V tématice vrásek nejčastěji nalezneme pojmy jako kolagen, kyselina hyaluronová či hydratace. A právě kolagen je jeden z klíčových faktorů bránící stárnutí pokožky. Proto doplňování jeho hladiny jednoznačně doporučuji. Stačí i formou sirupu z rakytníku, marmelády či pomazánky.

Vrásky na čele – cviky

Kromě těchto „přírodních receptů“ existují cviky na vypnutí pokožky na čele, které také pomáhají. Když zapátráte na internetu, najdete množství cviků obličejové gymnastiky, některé uvádím v odkazech zde:
Izojóga a vrásky na čele

Cviky na vrásky na čele na Pro ženy

vrásky na čele jóga izojóga
Izojógou a obličejovou gymnastikou proti vráskám
Vrásky na čele – tipy na účinnou kosmetiku

Co nezařídí životní styl, cviky nebo bylinky, zbývá na kosmetiku. I když kosmetika sama o sobě zázraky nezajistí, určitě není třeba ji opomíjet. Opravdu kvalitní kosmetika totiž dokáže podpořit hydratační a regenerační procesy na pokožce čela a napomoci k lepší pružnosti pokožky.

Neméně důležitá je i pomoc anti-aging kosmetiky při opravě věkem oslabených kožních bariér a to do hloubky. Dobrá kosmetika totiž nepůsobí jenom na povrchu, ale také v dolních vrstvách pokožky čela. Na závěr tohoto článku vám ráda poskytnu 3 tipy na kosmetiku, která mi na vrásky na čele nejlépe pomohla.

1. No Cosmetics Sérum s vitamínem C

2. Everdry Kyselina hyaluronová

3. Badestrand Hyaluron Booster

 

Články s podobnou tématikou:
Kyselina hyaluronová a vrásky

Top 8 nejlepších krémů na vrásky

Nejlepší domácí maska

Jak se Vám článek líbil?

Vyberte počet hvězdiček (5*=maximum)

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasů: 4

Zatím nehodnoceno :( Podpořte autora Vaším hodnocením.

Michaela Veselá

Michaela Veselá

Ahoj, mé jméno je Míša a pracuji jako kosmetička. Kosmetika a vše související s krásou a aktivním životním stylem je nejen mou profesí, ale i hoby. Speciálně jsem nadšenec do přírodní a dekorativní kosmetiky. Jsem vždy moc ráda, když mé zkušenosti a rady pomáhají lidem k atraktivnějšímu vzhledu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.