Návaly horka a pocení

Všechny známe ten pocit, kdy se probouzíme ze spánku. Jenže, kdyby šlo jen o to probuzení. Naše tělo je totiž z ničeho nic zaléváno potem. Prožíváme klimakterium. Návaly horka a pocení si vybírají svoji daň. Nejprve to považujeme za nahodilou událost, ale nadcházející čas nám obvykle zcela jasně řekne, že přišel čas menopauzy. Sice víme, že je toto období přirozené a je neodmyslitelnou součástí života každé ženy, ale vyrovnat se s ním, už není tak lehké, zvláště pak, když jsou projevy menopauzy nepravidelné. Menopauza jde ruku v ruce s předcházejícím obdobím klimakteria. Máme však tyto dny kombinované návaly horka a pocením brát jako součást našeho života, nebo hledat řešení a tedy se pokusit něco změnit?

návaly horka a pocení

Jak se vyrovnat s pocením v klimakteriu

Přechod, klimakterium a menopauza.  Sice můžeme tyto etapy života pojmenovávat odlišně, někdy i jejich názvy zaměňujeme, ale to není na celém to podstatné. Nebudeme lpět na slovíčkách, protože konečný výsledek je po řadě změn jenom jeden, ženské hormony se dostávají do útlumu a tělo jich produkuje méně a méně, což je doprovázeno i ostatními změnami ženského organismu. Nedostatek estrogenů v klimakteriu způsobuje řadu příznaků. Některé ženy mají toto období méně náročné, ale dvě třetiny žen se musí s tzv. klimakterickým syndromem vyrovnat. Příznaků je povícero, ale návaly horka a pocení mezi ně bezpochyby patří.

Nejdůležitější pro vyrovnání se s nepříjemným pocením je přijmout klimakterium jako přirozenou součást života každé zdravé ženy. Nepodléhejte proto emocionální skepsi, dívejte se na to tak, že startuje jen další etapa života. Dopředu se nenervujte s něčím, co nemůžete do jisté míry ovlivnit, ale spíše se zaměřte na to, na co se můžete připravit a čemu jde předejít.

Moje osobní rada, jak překonat návaly horka a pocení

Buďte v klidu, vše snadno překonáte. Menopauza není nemoc, přestaňte se nechat znervózňovat projevy pocení a v době zvýšené potivosti sáhněte po přípravcích, které Vám mohou reálně pomoci. Neusínejte s pocitem, že se opět vzbudíte s tělem zalitým potem. Hledejte východisko v kvalitní pomoci. Z vlastní zkušenosti vím, že jakékoliv zlepšení stavu dokáže s psychikou opravdové zázraky. Člověk na pocení rychle zapomene a už jen tímto jednoduchým myšlenkovým posunem sám sobě hodně pomůže. Řadě mých známých, včetně mě, se toto velmi osvědčilo a pomohlo nám nejen pocení znatelně zmírnit, ale dokonce se v některých případech i pocení úplně zbavit.

noční pocení návaly horka pocení u žen

Návaly horka a pocení – doporučené řešení

Abychom zmírnili stárnutí naší pokožky, zdá se nám přirozené, že o ni musíme pečovat. S podobnou péčí bychom měly přistupovat i k projevům menopauzy a klimakteria. A jak konkrétně? Návaly horka a pocení v klimakteriu jsou svým charakterem srovnatelné s nadměrným pocením, proto jsem jako řešení volila přípravky proti nadměrnému pocení. Docela mne překvapilo, jak často se tento termín vyskytuje v diskusních fórech a že tolik lidí i mimo období, o kterém právě píšu, má s tímto problémy.

Vyzkoušela jsem na různá doporučení 5 přípravků proti pocení v menopauze, ale pokud bych měla vybrat ten, se kterým mám nejlepší zkušenosti, pak volím Sweatstop Forte. Jedná se o speciální sprej určený proti nadměrnému pocení až abnormálnímu pocení, jehož účinek vydrží cca 3 dny po aplikaci. To se velmi hodí, protože umožní překlenout nejhorší období a člověk jej nemusí používat pořád. Zároveň odolá náporům potu. To byl největší problém u ostatních řešení, kde ne vždy přípravek návalům potu odolal. Proto doporučuji volit o něco silnější přípravky, i když jsou dražší.

SweatStop Forte sprej proti nadměrnému pocení 100 ml můžete zakoupit například v internetovém obchodě poceni24.cz.

👁️‍🗨️ 671 x přečteno

Jak se Vám článek líbil?

Vyberte počet hvězdiček (5*=maximum)

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasů: 6

Zatím nehodnoceno :( Podpořte autora Vaším hodnocením.

Miluška Molíková

Miluška Molíková

Jsem aktivní důchodkyně, věk mi ale raději nehádejte 😀. Ráda se zamýšlím nad obyčejnými věcmi, nad tím, jaké to bylo dřív a jaké je to nyní. A když se o své myšlenky mohu podělit, je to přesně to, co mne naplňuje. Budu ráda, když vás moje řádky inspirují, potěší nebo přivedou k zamyšlení. Mým cílem je psát nenáročně a pohodově, zkrátka ke kafíčku ☕. Posuďte sami...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.